«ریگ سوخته» گرم‌ترین نقطه جهان در کرمان

امروز و ساعت دقیقه می باشد.
twitter.com/bia2bebar delicious.com/bia2bebar
امروز در بیا تو ببر داریم :
گلشیفته فراهانی در کنار ماریان کوتیار

گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش + تصاویر

عکس های گلشیفته فراهانی در کنار ماریان کوتیار و مارتین اسکورسیزی در جشنواره فیلم مراکش گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش + تصاویر گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش + تصاویر گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش + تصاویر

your-sms
اعتراف کنید …!
تبلیغات تبلیغات
انگشتر یا فاطمه (س)

انگشتر یا فاطمه (س)

انگشتر مردانه مزین به عبارت یا فاطمه (س) با طراحی فوق العاده چشمگیر و منحصر بفرد خود چشم هر بیننده را مجذوب خود میکند. نوع طراحی این انگشتری بی نظیر سیاه قلم بوده و جنس آن طلای روسی می باشد که هرگز تغییر رنگ نمی دهد؛ سنگ های به کار رفته در این انگشتر شامل سه سنگ توپاز با رنگ آبی خیره کننده، زمرد سبز و یاقوت سرخ جلوه دیگری به این انگشتری گرانبها داده است. با هدیه دادن این انگشتر منحصربفرد به کسی که دوستش دارید او را غافلگیر نمایید.

خرید پستی این محصول
 مانتو بهاره
 شابلون طراحي ابرو
مد و فشن

مدل لباس عروس 93
اختصاصی بیا تو ببر

همسر علی دایی مدل لباس عروس 93
دانلود

دانلود آهنگ جدید یاس و آمین به نام آمین دانلود آهنگ جدید دلم از مهدی احمدوند + متن آهنگ جلوگيري از دزدی اينترنت Wi-Fi + دانلود بازی فکری Move the box برای اندروید + دانلود دانلود ورژن آخر نرم افزار اطلاعات دارویی
آخرین نظرات
پوست و زیبایی

کدام رژلب برای کدام لب ؟ روش پاک کردن تاتو
جالب و دیدنی

آشپز و آشپزی

اطلاعات
    Get our toolbar!
    Future Google PR for bia2bebar.ir - 4.28
    SEO Reports for bia2bebar.ir

گالری عکس

گلشیفته فراهانی در کنار ماریان کوتیار

گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش + تصاویر

عکس های گلشیفته فراهانی در کنار ماریان کوتیار و مارتین اسکورسیزی در جشنواره فیلم مراکش گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش + تصاویر گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم مراکش + تصاویر گلشیفته فراهانی در ...

نمایش آرشیو مطالب این بخش
بهترین های دنیای اینترنت

«ریگ سوخته» گرم‌ترین نقطه جهان در کرمان

«ریگ سوخته» گرم‌ترین نقطه جهان در کرمان

در خبرهای چند روز اخیر ذکر شد که گرم‌ترین نقطه دنیا توسط ماهواره‌های ناسا در کرمان شناسایی شد و این نقطه جایی نیست جز تل گندم‌ بریان یا ریگ سوخته که در دل کویر لوت واقع شده است.

خبرهای چند روز اخیر ذکر شد که گرم‌ترین نقطه دنیا توسط ماهواره‌های ناسا در کرمان شناسایی شده و این نقطه جایی نیست جز تل گندم‌ بریان یا ریگ سوخته که از توابع شهداد که در دل کویر لوت واقع شده است.

وجود منطقه گندم بریان شهداد به عنوان یکی از گرم‌ترین نقاط کره زمین در فاصله 15 کیلومتری شمال کلوت‌ها که درجه دمای آن در تابستان به بیش از 55 درجه سانتیگراد می‌رسد، یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های دنیا به شمار می‌رود.

جریان رود شور با غلظت بالای نمک، سکوت و سراب بی‌مانند کویر، آسمان پر ستاره و مهتابی گودترین نقطه کشور بزرگ ایران این منطقه را به جایی دیدنی و اعجاب‌انگیز تبدیل کرده است.

سطح منطقه:

گدازه‌های آتشفشانی این منطقه را در سیطره خود در آورده‌اند و تمام سطح تل گندم بریان یا گندم برشته از سنگ‌ها و گدازه‌های بازالتی پوشیده شده است و سیاهی سطح زمین و شکل عجیب سنگ‌ها که سبب جذب بیشتر نور خورشید و بالارفتن بیش از حد دما می‌شود آن را از دیگر نقاط دنیا متمایز ساخته است به گونه‌ای که به ماه زمین شهره دارد.

سنگ‌های گدازه‌ای سیاه رنگ که ارتفاع برخی از آنان حدود چهار متر است نیز تمام سطح فوقانی دیواره‌های خاکی را پوشانده است، همزیستی خاک زرد رنگ پایه و سنگ‌های سیاه بازالتی از جمله پدیده‌های بی‌نظیر در این مکان است که زیبایی زائد‌الوصفی به منطقه گندم بریان بخشیده است و خاک و شن‌های سبک نیز جلوه خاصی به آن اعطا کرده است.

دمای هوا:

دمای هوا در منطقه گندم بریان شهداد در تابستان به حدود 100 درجه سانتیگراد می‌رسد و البته این دما در نقاطی که دارای خاک تیره‌تر بوده، بیشتر و متغیرتر است و البته برخی رنگ تیره سطح آن را دلیل گرمای شدید می‌دانند که پست بودن سطح از دیگر نقاط می‌تواند دلیل خوبی برای این میزان حرارت باشد.

نقطه مقابل گندم بریان:

این منطقه در نقطه مقابل سردترین نقطه کره زمین در قطب جنوب با دمای 89 درجه زیر صفر به ثبت رسیده است.

وجود آتشفشان در گندم بریان:

درون تل گندم بریان، سه دهانه آتشفشانی وجود داشته است که زمانی فعال بوده‌اند البته با دیدن سنگ‌های آتشفشانی با شمایل عجیب و پراکنده در اطراف تل گندم بریان می‌توان تصور کرد که زمانی با فعالیت آتشفشان‌های درون گندم بریان، گدازه‌ها به اطراف پراکنده شده‌اند.

موجودات زنده در گندم بریان:

بنا بر تحقیقات کارشناسان در گندم بریان در منطقه‌ای به‌ طول 200 کیلومتر و عرض 150 کیلومتر هیچ موجود زنده‌ای زندگی نمی‌کند و شرایط به‌گونه‌‌ای است که امکان زیست هیچ گیاه یا حیوانی وجود ندارد و بنا به اظهارات پروفسور کردوانی پدر کویرشناسی ایران در منطقه‌ گندم بریان به‌ طول 200 و عرض 150 کیلومتر هیچ موجود زنده‌ای زندگی نمی‌کند و شرایط به گونه‌ای است که امکان زیست هیچ گیاه یا حیوانی وجود ندارد.

گواه او بر این مدعا این است که کارشناسان در پژوهش‌های خود مشاهده کرده‌اند که گاو و گوسفند مرده‌ای که توسط کامیون‌های عبوری در گندم‌بریان رها شده‌اند، تجزیه نشده و نگندیده بودند، بلکه فقط بر اثر حرارت خورشید خشک شده بودند و این موضوع نشان می‌دهد در این منطقه حتی باکتری هم امکان حیات ندارد، این چنین است که وی معتقد است، کویر لوت، کره ماه زمین است.

بهترین زمان بازدید از بهشت داغ گندم بریان:

این منطقه در فصل زمستان و اوایل بهار به بهشت تبدیل می‌شود و در این زمان از سال است که گردشگران می‌توانند به سادگی و بدون دغدغه گرمازدگی از آن بازدید کنند که البته توصیه می‌شود به هیچ عنوان بدون راهنما به این منطقه محسور کننده پا نگذارند.

محدوده جغرافیایی گندم بریان:

تپه گندم بریان 48 کیلومتر طول، 10 کیلومتر عرض و 480 کیلومتر مساحت دارد، این تپه در 80 کیلومتری شمال شهداد قرار دارد و 300 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

از دل گرم‌ترین نقطه دنیا می‌توان کوه‌های پربرف سیرچ را مشاهده کرد که این یکی از شگفت‌انگیزترین ویژگی‌های این منطقه داغ محسوب می‌شود.

با وجود این‌ها، هنوز گندم بریان یک منطقه ناشناخته باقی مانده است و همچنان چشم انتظار همت مسئولانی است که استعدادهای این بهشت گردشگری را به دنیا معرفی کنند.

شهر کلوخی کلوت‌ها، قدیمی‌ترین همسایه گندم بریان:

کویر شهداد با کلوت‌های بسیار زیبایش که در باور هیچ‌کس نمی‌گنجد، قدیمی‌ترین همسایه گندم بریان یا ریگ سوخته است و این منطقه با زیبایی‌های شگفت‌انگیزش خود را در شمار مناطق توریستی دنیا قرار می‌دهد.

کویری که زیبایی‌هایش بیشتر به رؤیا شباهت دارند و کلوت‌هایی که زیباترین عارضه طبیعی کلوخی دنیا را در پدیده کویر به‌وجود آورده‌اند که در هیچ کجای دنیا نظیرشان یافت نمی‌شود.

شهر کلوخی زیبایی که سرتاسر قسمت غربی کویر را پوشانده و از دور شبیه به شهر بزرگی می‌ماند که ماه‌ها و حتی سال‌ها چندین بنا و کارگر اقدام به ساخت آن کرده‌اند.

این شهر کلوخی زیبا با مساحتی بیش از 11 کیلومتر مربع در فاصله 40 کیلومتری شرق و شمال شرق شهداد واقع شده است.


نویسنده: وحید | بازدید: 1,621 | تاریخ: 10 سال پیش | دسته بندی: دانستنیها،مجله سرگرمی صفحه نخست
گلشیفته فراهانی در کنار ماریان کوتیار همسر علی دایی مدل لباس عروس 93
مطالب مشابه

مجله خانواده

یوگا برای ازبین بردن استرس…

خصوصیت ضد استرس یوگا یک پاسخ بیوشیمیایی است. کاهش کاتکول آمین ها (هورمون هایی که در پاسخ به استرس و توسط غدد آدرنال یا فوق کلیوی تولید می شوند) و ...

نمایش آرشیو مطالب این بخش
- ارسال نظر در : «ریگ سوخته» گرم‌ترین نقطه جهان در کرمان

(نمايش داده نمي شود)

سیستم تجارت الکترونیک پایگان(ستاپ) با بیش از 5 سال سابقه در زمینه تجارت الکترونیک و با در اختیار داشتن بزرگترین پرتال فروشگاهی ایران بابیش از 1000 عنوان محصول متنوع و پر فروش، معتبرترین سیستم همکاری درفروش را در بین تمام سیستمهای مشابه ایرانی داشته و با  عنایت به همکاری با بزرگترین سایت ها و گروه های اینترنتی ایران  در این بخش،همواره سعی بر این دارد تا با ارائه  امکانات متنوع  و عملکرد شفاف درمحیطی سالم به ارائه خدمات خود بپردازد.

امّا برتری ستاپ نسبت به سیستمهای مشابه چیست؟

1.پرداخت 30 تا 60 درصد از فروش محصولات به عنوان پورسانت
2.تسویه حساب کاملا شفاف و منظم
3. وجود محصولات متنوع و  کاملا به روز (بیش از 1000 عنوان محصول و اضافه شدن روزانه 1 محصول به فروشگاه
4. امکان جذب زیر مجموعه و دریافت 15 درصد از فروش هرزیر مجموعه به عنوان پاداش

5.واریز 100 درصد سفارشات توزیع شده و 80 درصد سفارشات درحال ارسال در هر تسویه حساب (امکانی که فقط و فقط در پایگان وجود داشته و هیچ یک از سیستمهای مشابه هیچ مبلغی از سفارشات در حال ارسال را پرداخت نمی کنند)
6. امکانات بسیار متنوع برای تبلیغ محصولات مختلف از جمله تبلیغات به صورت لینک باکسهای انتخابی ، استفاده از بنرهای تبلیغاتی محصولات مختلف به شکل تصادفی ، امکان ساخت یک فروشگاه کوچک با کدهای تبلیغاتی و دهها امکان جدید و بی نظیر دیگر
7.ایجاد شاپلاگ به صورت رایگان و بدون هیچ محدودیتی برای تمامی وب مسترها.
هر شاپلاگ شامل تمامی محصولات فروشگاه ها بوده و درچند قالب مختلف ارائه می گردد. شاپلاگ ها همزمان با فروشگاه های اصلی بروز می شوند.
8.امکان رهگیری لحظه به لحظه سفارشات ثبت شده در پنل با استفاده از گزارشات گرافیکی و با استفاده از نمودارهای ستونی
9.گزارشات کامل و دقیق بر اساس میزان فروش و کالاهای فروخته شده وب مستر و تمام زیر مجموعه ها
10.پنج سال سابقه درخشان در زمینه تجارت الکترونیک